Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti.

Súhlasím

Zabezpečte si plynulý a spoľahlivý chod výroby pre, zvýšenie produktivity.

Náš zákazník potreboval zvýšiť efektívnosť a produktivitu výrobného procesu pomocou skrátenia času nanášania maziva na formu. Naším riešením sme mu zvýšili produkciu o 8% a skrátili cyklus odlievania o 4 sekundy.

Problém: Zákazník, ktorý vyrába hliník pomocou tlakového liatia potreboval zrýchliť cykly odlievania hliníkových dielov z dôvodu zvýšenia efektívnosti výrobného procesu. Aby firma dosiahla stanovený cieľ, dostal náš technik špecialista zadanie, ktoré spočívalo v skrátení času nanášania maziva na formu. Keď sa ukončí proces odlievania jeden robot produkt vyberie z formy a druhý robot začne mazanie formy. Mazanie sa môže začať až keď sa overí, že produkt naozaj formu opustil, aby druhý robot pri mazaní nenarazil na produkt, alebo časť produktu, ktorá zostala vo forme. Kontrola vybratia dielu sa vykonávala až v procese jeho spracovania. To bolo z pohľadu začatia mazania neskoro. Preto chcel zákazník riešenie, ktorým by overil vybratie produktu okamžite po uchytení robotom pri vyberaní z formy, aby mohol okamžite začať proces mazania.

Riešenie: Náš technik špecialista navrhol inštaláciu mechanickej obruče so snímačmi prítomnosti Wintec od firmy Wenglor sensoric GmbH priamo na ruku robota, ktorý vyberá diely z formy. Signály zo snímačov sú prenesené do vyhodnocovacieho rozvádzača, ktoré sú vyhodnotené reléovou logikou. Spracované signály sú poskytnuté riadiacemu systému robota. Takto riadiaci systém vie v okamihu vyberania, či boli diely vybraté správne a môže dať kontinuálne pokyn na začatie mazania.

riešenie 1

Použitý produkt: Snímač prítomnosti Wintec od firmy Wenglor sensoric GmbH, ktorý zaručuje spoľahlivý výkon aj v prípadoch, keď sú v blízkosti merania reflexné povrchy, reflektory a osvetlenie. Čierne plochy sú spoľahlivo detegované aj pri vysokých sklonoch snímania. V závislosti od povrchu materiálu a vzdialenosti snímania je možné detegovať objekt v uhle až 89°. Kontinuálny pracovný rozsah 0-3 m vytvára vysokoflexibilné možnosti merania. Taktiež naši technici špecialisti skonštruovali nastaviteľné držiaky na snímače, prepojenie snímačov pomocou distribučného pasívneho boxu, vyhodnotenie výstupných signálov pomocou reléového logického modulu.

P1100325

Získaný úžitok: Zákazník naším riešením získal úsporu času každého cyklu odlievania o 4 sekundy, vďaka čomu sa im zvýšila produkcia o 8%. Týmto riešením sme zákazníkovi zrýchlili cykly odlievania hliníkových dielov a tak zabezpečili zvýšenie efektívnosti výrobného procesu. Zákazník bol s ponúknutým riešením a výsledkom veľmi spokojný.

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149