Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

Spoľahlivý, výkonný a presný - nový ultrazvukový snímač na detekciu objektov vám zaistí presné a konštantné namerané hodnoty.

Ultrazvukový reflexný snímač U1KT001 od wenglor dokáže spoľahlivo určiť prítomnosť kvapalín, rovnako aj tmavé, priehľadné a reflexné predmety v akomkoľvek prostredí pomocou dvoch spínacích bodov.

Nový ultrazvukový reflexný snímač U1KT001 nie je väčší ako klávesa ENTER na klávesnici a vyznačuje sa rozsahom 400 milimetrov. Snímač dokáže spoľahlivo určiť prítomnosť kvapalín, rovnako aj tmavé, priehľadnéreflexné predmety pomocou dvoch spínacích bodov. Tie umožňujú presne sledovať minimálne a maximálne hodnoty pri meraní úrovne hladiny, vzdialenosti či výšky nádrže, a to aj v prípade rušivých faktorov ako je okolité svetlo, hmla alebo prach.

Činnosť ultrazvukových snímačov je založená na vysokej frekvencii ultrazvukových impulzov, ktoré sa odrážajú od príslušných objektov. Vzdialenosť k objektu je meraná zisťovaním doby tranzitu prijímanej ultrazvukovej vlny. snímanie

inteligentné rozhranie

 Inteligentné rozhranie

Parametre snímača je možné pohodlne nakonfigurovať a diagnostické údaje je možno čítať cez rozhranie IO-link. Vďaka funkcii ukladania dát je možné uložené nastavenia ľahko duplikovať aj v iných snímačoch.

 

 

intuitívne teach in

Intuitívne Teach-in

Obidva spínacie výstupy je možné nastaviť v priebehu niekoľkých sekúnd, a to aj bez bližšej znalosti produktu, pomocou intuitívnych inštrukcií na zadnej strane snímača. Funkcia uzamknutia zabraňuje nechceným zmenám nastavenia.

 

presnosť merania

Presnosť merania

Ultrazvukový snímač U1KT001 je vybavený integrovanou teplotnou kompenzáciou, ktorá vyrovnáva kolísavú okolitú teplotu. Tým sa zaistí, že namerané hodnoty sú konštantné.

 

 

 

Základné vlastnosti ultrazvukového snímača U1KT001

  • 2 nezávislé, digitálne spínacie výstupy

  • merací rozsah 30 až 400 mm

  • rozmery snímača 32 x 16 x 12 mm

  • najnovšia IO-link verzia 1.1

  • stupeň krytia IP68

  • teplotný rozsah -30 až +60 °C

  • synchrónny režim a režim vysielač-prijímač

Možnosti využitia ultrazvukových snímačov:

Meranie hladiny
Ultrazvukové snímače sú ideálne na meranie hladín kvapalín, ale aj sypkých materiálov.

meranie hladiny

Regulácia materiálu
V prípade nedostatočného monitorovania dokážu ultrazvukové snímače regulovať prísun materiálu do stroja na základe merania hĺbky slučky.

regulácia materiálu

Meranie vzdialenosti
Ultrazvukové snímače dokážu kontrolovať výšku naskladneného materiálu a dokáže tak spoľahlivo zabezpečiť, aby sa neprekročila minimálna a maximálna výška. V multiplex režime môže byť niekoľko radov monitorovaných pomocou snímačov umiestnených priamo vedľa seba.

meranie vzdialenosti

Kontrola prítomnosti
Pri kontrole prítomnosti dokážu ultrazvukové snímače detegovať objekty bez ohľadu na materiál, farebnosť a povrchové vlastnosti objektu. V synchrónnom režime je detegovať prítomnosť veľkých objektov, ako sú kamenné tabule či drevené dosky po celej povrchovej ploche. 

kontrola prítomnosti

Typy prevádzkových režimov ultrazvukových snímačov

Ultrazvukové snímače pracujúce v synchrónnom režime vysielajú svoje ultrazvukové pulzy súčasne. To umožňuje detegovať jeden alebo viac objektov na veľkej ploche. V synchrónnom režime je možné použiť až 40 snímačov súčasne pri jednej aplikácii.

V multiplex režime vysielajú ultrazvukové snímače svoje impulzy striedavo. Tento prevádzkový režim bráni tomu, aby sa snímače, ktoré sú umiestnené v tesnej a bezprostrednej blízkosti navzájom rušili. V multiplex režime je možné použiť až 16 snímačov súčasne pri jednej aplikácii

V režime vysielač-prijímač, dva snímače typu U1KT001, nastavené jeden ako vysielač a druhý ako prijímač, sa nachádzajú priamo oproti sebe alebo usporiadané pod uhlom medzi sebou. Snímače pokrývajú väčší pracovný rozsah a dosahujú tak vyššiu spínaciu frekvenciu v tomto prevádzkovom režime

1

Technická špecifikácia snímača U1KT001

Pracovný rozsah:

30...400 mm reflexný režim

1...800 mm (režim vysielač-prijímač)

Rozlíšenie: 

0,5 mm

Ultrazvuková frekvencia: 

325 kHz

Spínacia hysterézia:

1% (v závislosti od spínacej vzdialenosti, najmenej 2 mm)

Výstup:

2 nezávislé spínacie výstupy

Rozhranie:

IO-link V 1.1

Spôsob nastavenia:

teach-in

Rozmery:

32x16x12 mm

Pripojenie:

M8 x 1,4-pin

Teplotný rozsah:

-30 až +60° C

Stupeň krytia:

IP68

Synchrónny režim:

až do 40 snímačov

Multiplex režim:

nie

Režim vysielač-prijímač:

áno

 

 

Tovar podľa kategórii

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149