Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

Spôsobuje vám usádzanie prachu na plastových dieloch straty vo výrobe a nepodarky vyhadzujete do koša?

Nášmu zákazníkovi sme spoľahlivo odstránili prach z plastových dielov. S použitím ionizačných produktov od Fraser Anti-Static Techniques sme zákazníka zbavili nepodarkov a pomohli mu zlepšiť produkciu.

Problém:  Vo firme vyrábajúcej plastové časti mali problém s lepením prachu na plastový produkt. Stávalo sa im, že pred zváraním spodného plastu s vrchným priesvitným plastom sa im na diely nalepil prach a dostal sa tak dovnútra hotového výrobku. Takýto produkt museli vyhodiť, lebo nebolo možné ho rozobrať a vyčistiť.

Riešenie: Náš obchodno-technický zástupca navrhol zákazníkovi riešenie v podobe ionizačných vzduchových nožov spolu so vzduchovým regulátorom a snímačom, ktorý spúšťa vzduch. Operátor, ktorý spája dve plastové časti dohromady, diely vyberie z prepravky, ofúkne ionizovaným vzduchom, spojí ich a vloží do stroja, ktorý ich zvarí. Našim ďalším riešením pre zákazníka je aj ionizačný vzduchový ventilátor nad vozíkom, kde sa nachádzajú v prepravkách jednotlivé diely. Takto sa eliminuje statická elektrina a vytvorí sa čistý priestor.

3.1 Odstránenie nalepeného prachu z povrchu plastových dielov

Získaný úžitok: Ofukovaním a deionizáciou plastových dielov zákazník dosiahne čisté diely pred zváraním. Z toho vyplýva zníženie počtu nepodarkov, čo mu v konečnom dôsledku ušetrí peniaze. Pri podobnom riešení, ktoré sme zákazníkovi realizovali v máji 2016 sa zlepšila produkcia. Predtým mali za deň z 960 vyrobených kusov približne 50 zlých kusov. Po inštalácii nášho riešenia sa znížili nepodarky na 10 ks denne s tým, že chyby nie sú spôsobené prachom vo vnútri, ale inými príčinami.

20170302 142316

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149