Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

Spoľahlivo sme odstránili usadené piliny z vnútra plastového profilu a zabezpečili plynulosť výroby

Zákazníkovi sme zvýšili výkon montáže približne o 10 % a taktiež ušetrili 25 % nákladov na použitý tlakový vzduch tejto operácie.

Problém: Zákazník mal problém s tým, že sa mu pri rezaní nekonečného plastového profilu tvorili piliny, ktoré sa staticky nabíjali a lepili do vnútra profilu. Profily majú dĺžku cca 100 až 160 cm. Po odobratí profilu z pásu linky obsluha používala na vyfukovanie ionizačné pištole od iného výrobcu. Tie však nemali takú silu vzduchu, aby dokázali odstrániť prach a piliny v záhyboch. Následne profily prenášali do ďalšej haly, kde plastový profil nasunuli na tyč ionizačného dela. Ten vyfukoval nečistoty z vnútra profilu, nebolo to však 100 %.

Riešenie: Spoločnosť EXIM-TECH, s.r.o. navrhla dva riešenia: Prvé bolo pridanie ďalšej elektródy na pištoľ, aby sme dosiahli silnejšiu ionizáciu. Pomohlo to, ale problém sa neodstránil. Preto sme pridali tri elektródy na vzduchové delo. Výsledky boli 100 %, preto sa zákazník rozhodol aplikovať toto riešenie priamo k linke, kde bude obsluha ukladať profil na vozík, na ktorom sa profil presne nasunie na delo, čím sa dosiahne úplné očistenie od prachu.

1

Použitý produkt: Použili sme Ionizačnú elektródu od Fraser Anti-Static Techniques. Je to univerzálna elektróda pre prispôsobené použitie. Elektródy boli použité pred výfukmi vzduchu, aby pomohli staticky vybiť nalepený prach vo vnútri plastového krytu, ktorý vzniká ako vedľajší produkt pri pílení.

Získaný úžitok: Zákazník nemusí riešiť problém s prachom vo výrobe, pretože sme ho odstránili z produktov, čím sme zákazníkovi ušetrili náklady na ďalšie riešenia na odstránenie prachu. Zároveň sa zlepšila produkcia. Jednoduchšie a kratšie čistenie krytov svietidiel pred ich montážou umožnilo zvýšiť výkon montáže o približne 10 %ušetriť približne 25 % nákladov na použitý tlakový vzduch tejto operácie. Efekt čistenia sa prejavil najmä v kvalite – zákazník po zavedení nového čistenia neregistroval ani jednu reklamáciu alebo upozornenie na čistenie krytov.

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149