Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

Pomohli sme odstrániť odpadovosť pri procese lakovania a zvýšili sme produktivitu až o 10%.

Potrebujete definitívne vyriešiť problém statickej energie a eliminovať straty vo výrobe? Efektívne a spoľahlivo navrhneme riešenie aj pre Vás. Pre kvalitu výrobkov a spokojnosť zákazníkov.

 statická elektrina

 

Odstránenie statického náboja z povrchu komponentov

Problém:

Zákazníkovi sa vplyvom vysokého statického náboja na plastových komponentoch nalepil na ne pred lakovaním prach a iné drobné nečistoty. Tie potom lak zalial a na povrchu komponentu ostali nerovnosti. Výrobok sa znehodnocoval a dôsledku toho vznikala zákazníkovi výrazná finančná strata.

Riešenie:

 Bol navrhnutý systém čistenia komponentov v 3 stupňoch. V prvom sa dosiahne úplné vybitie náboja na produkte. V druhom kroku ionizačná lišta so vzduchovými tryskami na robotickej ruke nahrádza používanie pštrosích pier.  Vo finálnej fáze sme inštalovali ionizačné nože, ktoré oddeľujú priestor lakovacej a čistiacej kabíny.

fr obr.png

Získaný úžitok:

Výrazné zníženie produkcie chýbných komponentov a tým aj množstva odpadu. Zákazník zároveň dosiahol zvýšenie produktivity procesu lakovania.

Máte vo vašom podniku podobný problém a zaujalo vás naše riešenie? Pomohli sme mnohým firmám vyriešiť problémy a zefektívniť výrobu. Veľmi radi pomôžeme aj vám.

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149