Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

Užívajte si pohodu, už nebudete mať nepodarky spôsobené nefunkčným chladením

Nášmu zákazníkovi sme pomohli optimalizovať výrobný cyklus chladenia plastového dielu. Vďaka nášmu riešeniu má pod kontrolou teplotu chladiacej kvapaliny a nevznikajú mu žiadne nepodarky pri ochladzovaní.

Kontrola prietoku a teploty chladiacej kvapaliny

Problém: Zákazník potreboval kontrolovať stav prietoku a teplotu chladiacej kvapaliny v procese chladenia plastového produktu. Chladiaca kvapalina prúdi zo zásobníka potrubím cez lisovacie formy. Tak sú formy pri procese lisovania ochladzované, a tým sa nepriamo ochladzuje aj plastový produkt. Za formami potreboval zákazník merať teplotu kvapaliny a prietok v potrubí. Pokiaľ nemá chladiaca kvapalina požadovanú teplotu, proces chladenia neprebehne správne a zákazníkovi tak vznikajú nepodarky.

Riešenie: Pre tento typ problému sme navrhli na kontrolu prietoku a teploty chladiacej kvapaliny prietokomer od wengloru. Prietokomer je vybavený aj displejom pre zobrazovanie nameraných veličín.

prvý obrázokPoužitý produkt: Prietokový senzor od wenglor sensoric GmbH. Tento prietokomer meria prietok 0 – 35 l/min. a teplotu 0 – 100 °C. Stav teploty a prietoku signalizuje dvomi digitálnymi výstupmi. Vďaka integrovanému displeju sú tieto prietokomery veľmi ľahko ovládateľné. Okrem prietokomeru sme zákazníkovi ponúkli aj napájací zdroj od Murrelektronik, LED signalizáciu PATLITE, ako aj relé pre spínanie LED svetiel MIRO od Murrelektronik.

druhý obrázok

Získaný úžitok: S našim navrhnutým riešením sa nám podarilo odstrániť nepodarky pri lisovaní, ktoré predtým vznikali pri nedostatočnej teplote chladiacej kvapaliny v procese chladenia. Zákazník má presnú a spoľahlivú informáciu, či chladiaca kvapalina prúdi v zásobníku a aká je jej teplota. Chladiaci proces tak majú pod kontrolou a môžu optimalizovať výrobný cyklus plastového dielu.

tretí obrázok

Spôsob realizácie: Potreba merania prietoku a teploty chladiacej kvapaliny vyplynula z osobnej návštevy obchodno-technického zástupcu priamo u zákazníka. Po špecifikácii konkrétnych potrieb si zákazník navrhnutý tovar zakúpil a inštaláciu zrealizoval samostatne. Štandardom našej firmy EXIM – TECH, s.r.o. je technická pomoc a poradenstvo pri akomkoľvek probléme.

      

Uložiť

Uložiť

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149