Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

Vďaka optimálnemu nápajaniu strojov a zariadení si aj vy môžete znížiť náklady na energie.

Mico Pro je nový a inovatívny systém na monitorovanie elektrického prúdu od Murrelektronik. Modulárna konštrukcia umožňuje prispôsobenie systému na konkrétnu aplikáciu, čo ponúka výhodný pomer nákladov a úžitkovej hodnoty pri maximálnej úspore miesta.

Ďalšou výhodou je integrovaný systém napájacích svoriek, ktorý výrazne znižuje množstvo kabeláže v skriňovom rozvádzači.

Napájacie zdroje a systémy sú kľúčovým prvkom strojov a systémov a poskytujú potrebnú energiu. To je dôvod, prečo sa nesmú vypnúť pri skrate alebo preťažení, ktoré následne vedú k prestojom strojov, výrobným stratám a vysokým nákladom. Spoľahlivosť napájacích systémov má zásadný význam pre plynulé fungovanie výrobného procesu a chodu strojov.

mico pro gallery 2 570c38dd19

Mico Pro od Murrelektronik zaručuje spoľahlivý systém napájania. Tento inteligentný systém na monitorovanie elektrického prúdu monitoruje všetky záťažekontroluje prúd konzistentným spôsobom a dokáže identifikovať kritické momenty v pravý čas. Mico Pro signalizuje preťaženievypína chybné kanály, aby zabránil celkovému zrúteniu systému. Vypínací proces Mico Pro je patentovaný a uplatňuje princíp „čo najneskôr ako je to možné, ale čo najskôr ako je to potrebné“. Mico Pro identifikuje kapacitné záťaže a nereaguje na takto spôsobené krátkodobé preťaženie.

Výrazné zjednodušenie zapojenia v rozvodnej skrini

K dispozícii sú možnosti pripojenia k + 24V a 0V na každý kanál. Externé 0V svorky sú teraz minulosťou – nulový potenciál môže byť teraz pripojený priamo do Mico Pro. Pomáha to nielen znížiť množstvo potrebnej kabeláže, ale aj ušetriť miesto v rozvádzači a náklady.

Modulárny dizajn, ktorý šetrí miesto

Mico Pro je modulárny systém pre 12 V a 24 V DC prevádzkové napätie. Komponenty je možné vybrať pre konkrétnu aplikáciu z radu modulov Mico Pro a spojiť bez použitia náradia  cez napájací modul pre vytvorenie uzavretého systému. Dostupné sú moduly s jedným, dvomi alebo štyrmi výstupnými kanálmi. Vďaka ich šírke len 8, 12 alebo 24 mm umožňuje výrazné šetrenie priestoru. Napríklad, systém s ôsmimi kanálmi vyžaduje až o 65 % menej miesta ako systém s ističmi. Systém zaisťuje flexibilitu za všetkých okolností. Ak má byť jeden modul nahradený, napríklad v dôsledku napájania na nové strojné súčasti, je možné ho vymeniť v krátkom čase a bez použitia nástrojov.

Pohodlná manipulácia

Inovatívny premosťovací systém, ktorý sa používa pre pripojenie jednotlivých komponentov do uzavretého systému sa ľahko aplikuje. Signál kontaktu pre diagnostické a riadiace signály prebieha prostredníctvom bočne integrovaných pružných kontaktov. Jednotlivé káble môžu byť zapojené bez použitia náradia, pretože všetky vstupy a výstupy systému sú vybavené zasúvacími svorkami. Vďaka tomu je montáž veľmi rýchla a v priebehu prevádzky zariadenia nie je potrebná žiadna údržba.

mico pro gallery 3

Diagnostika – na module alebo prostredníctvom ovládača

Každý kanál je vybavený LED diódou na indikáciu stavu na zariadení a digitálne stavové signály je možné preniesť do riadiacej jednotky. Mico Pro zaisťuje skupinovú diagnostiku pre celý systém a nastaviteľné Flex moduly ponúkajú diagnostické signály konkrétnych kanálov.

LED dióda svieti na zeleno vždy, keď všetko prebieha normálne. Akonáhle je dosiahnutých 90% stanoveného alebo vopred definovaného vypínacieho prúdu, LED dióda bliká na zelenosignalizuje, že sa dosiahol limit stanoveného rozsahu. K tomu môže dôjsť v prípade, že sú pripojení aj ďalší spotrebitelia alebo spotreba energie už pripojených spotrebiteľov sa zvyšuje, napr. v dôsledku opotrebenia.

Ak dôjde k prekročeniu vypínacieho prúdu, Mico Pro okamžite vypne dotyčný kanál. LED dióda bliká na červeno a je odoslaný stavový signál. Prevádzkovateľ môže aktivovať kanál stlačením tlačidla na module alebo pomocou signálu PLC. Pri údržbe môžu byť kanály vypnuté aj manuálne. Potom LED dióda svieti trvale na červeno a možnosť vzdialeného zapnutia je deaktivovaná.

Zaujal Vás tento produkt? Veľmi radi Vám pomôžeme a zašleme bližšie informácie. Využite náš kontaktný formulár, žiadajte si cenovú ponuku a návštevu nášho obchodno-technického zástupcu.

Tovar podľa kategórii

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149