Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

Vznikajú vám finančné a materiálne straty kvôli problémom s kolísaním teploty surovín?

Pozrite, ako sme zákazníkovi vyriešili problém s kolísaním teploty plniacej suroviny pri výrobe potravín. Pomohli sme mu stabilizovať teplotu plniacej suroviny, znížiť straty na materiáli a zvýšiť tak kvalitu produktu.

Problém: Zákazník pôsobiaci v potravinárskom priemysle mal problém s kolísaním teploty plniacej suroviny, ktorá sa používa pri výrobe potravín. Plniacu surovinu ohrievali v nerezovom kotli s dvojitou stenou, kde prúdila teplá voda. Doterajší spôsob regulácie teploty spôsoboval veľké kolísanie teploty plnky (42°C +/- 5 °C), a tým aj jej viskozity. Pri plnení tak dochádzalo buď k vytekaniu plnky z potraviny alebo k upchávaniu plniacich trysiek.

Riešenie: Zákazníkovi sme navrhli riešenie založené na snímaní teploty vody, ktorá cirkuluje medzi stenami kotla. Snímač reguluje teplotu obehovej vody vychádzajúcej z kotla a nezasahuje tak do dvojitej steny kotla, čím sme zákazníkovi splnili jeho vopred stanovené požiadavky. Produkty sme nainštalovali a otestovali priamo vo výrobe.

IMG_20151022_002040
Získaný úžitok: Pomocou regulátora teploty Selec a snímača teploty sme zákazníkovi stabilizovali požadovanú teplotu plniacej suroviny na 42 °C s maximálnou odchýlkou +/- 1°C. Zákazník tak ušetril čas, ktorý predtým musel venovať čisteniu upchatých plniacich trysiek z dôvodu nedostatočnej teploty plnky. Stúpla tak kvalita produktu a znížili sa straty na kvalitnej plniacej surovine.

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149