Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

Sú vaše snímače natoľko spoľahlivé, že dokážu bez problémov detekovať prítomnosť objektu aj v prašnom prostredí?

Ak ste odpovedali nie, máme pre vás riešenie! Zákazníkovi sme inštaláciou reflexného snímača wenglor vyriešili problém s detekciou drevenej dosky v prašnom prostredí. Dodali sme mu riešenie, ktoré mu zefektívnilo výrobu až o 25%.


Problém: Zákazník vyrába drevené hranoly a kompletné krovy na domy. Na stroji, kde spájajú a lepia dosky mali problém, že snímač od iného výrobcu nezistil prítomnosť dosky a následne sa stroj zastavil. Stávalo sa to hlavne vtedy, keď bola odrazka snímača zaprášená. Kvôli zaprášenej odrazke sa im stroj zastavil približne každých 15 minút, obsluha stroja musela snímač očistiť a opätovne stroj zapnúť, čo im zabralo zakaždým približne 5 minút.

obr 1

Riešenie: Náš obchodno-technický zástupca navrhol na riešenie problematiky snímač wenglor, ktorý pracuje na reflexnom princípe a používa infračervené svetlo, takže pracuje spoľahlivo aj v prašnej prevádzke. Snímač sme otestovali priamo u zákazníka a počas celej doby prevádzky sa im stroj ani raz nezastavil.

B PRO YNxxxx 01

Získaný úžitok: Zákazník s našim riešením ušetril čas, ktorý potreboval na čistenie odrazky snímača. Vďaka použitiu reflexného snímača, ktorý dokáže spoľahlivo detegovať prítomnosť dosky aj v prašnom prostredí, sme vyriešili problém so zastavovaním stroja. Dodali sme mu riešenie, ktoré mu ušetrí približne 2 hodiny denne, ktoré obsluha strácala čistením snímača a opätovným spojazdnením stroja. Týmto riešením sme im pomohli zefektívniť výrobu až o 25%.

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149