Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

Vyriešte spoľahlivo a navždy problémy so zlepovaním a zlým nasadením fólie na obvod fľaše.

Pomohli sme zákazníkovi ušetriť 2 hodiny ručnej práce zamestnanca, ktorý musel napraviť chyby na fóliovacom stroji v dôsledku zlepovania a zlého nasadenia fólií na obvod fľaše.

Problém: Spoločnosť, ktorá tvaruje plastové fľaše z predforiem pomocou ohrievania, potrebovala pomôcť s problémami na fóliovacom stroji. Na fľaše, ktoré sa dezinfikujú a následne plnia nápojmi, etiketovací stroj navlieka plastovú fóliu rýchlosťou približne 2ks za sekundu. Spoločnosť v minulosti používala fólie z PVC. Na žiadosť svojho zákazníka začali používať PET fólie. Pri manipulácii s nimi sa začalo na povrchoch fólie vytvárať elektrostatické napätie a zapríčiňovať zlepenie a zlé nasadenie fólie na obvod fľaše. Fóliovací stroj navliekal fólie ďalej bez ohľadu na to, či posledná fólia bola alebo nebola natiahnutá správne. Následne sa nenavlečené fólie hromadili v priestore stroja a linka musela byť odstavená. Tieto fólie tak na fľaše navliekala obsluha ručne, čo spôsobovalo časovú stratu a zníženie produkcie.

static control sleeving application fraser anti static

Riešenie: Spoločnosť EXIM-TECH navrhla riešenie, ktoré zohľadňovalo obmedzené možnosti inštalácie lišty v priestore stroja a rýchlosti stroja. Navrhnuté riešenie sa firme po technickej stránke páčilo a preto rozhodli sa, že využijú dlhoročné skúsenosti našej firmy.

Použitý produkt: Pre vyriešenie technického zadania bola použitá aktívna eliminačná lišta od Fraser Anti Statics s dlhým dosahom, ktorá je umiestnená tak, aby generovala iónový mrak v mieste kde sa etiketa nasádza na fľašu. Keďže lišta nemôže byť umiestnená v tesnej blízkosti lepiacej sa fólie, preto bola zvolená lišta s dlhým dosahom.

Bez názvu

Získaný úžitok: Zákazník týmto riešením získal úsporu času a tak zvýšil produkciu za rovnaký pracovný čas. Obsluha už nemusí každú hodinu vypínať fóliovací stroj, keďže lišta eliminuje elektrostatický náboj spôsobujúci zlepovanie fólie. Zákazník ušetril minimálne 2 hodiny ručnej práce s nenalepenými fóliami v deň, kedy etiketujú PET fólie. Ak etiketujú problémové fólie jeden týždeň v mesiaci, ročne zákazník ušetrí 120 hodín práce človeka, ktorý musí naprávať chyby po fóliovacom stroji.

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149