Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

Zefektívnili sme proces detekovania syra na dopravníkovom páse a zabezpečili výťažnosť a spoľahlivosť zariadení.

Firma pomocou spoľahlivého riešenia EXIM-TECH už dokáže na 100% detekovať produkt na dopravníkovom páse a nedochádza k zbrzďovaniu výroby kvôli nekvalitnému procesu detekcie.

 Problém: Spoločnosť, ktorá pôsobí na trhu so syrárskymi a mliekarenskými produktmi, mala problém s nedostatočnou detekciou syra na dopravníkovom páse. Počas automatizovanej výrobe syra, pri poslednom kroku výroby, používala na detekciu prítomnosti produktu optický snímač s potlačeným pozadím. Tento snímač sa správal nespoľahlivo pri vibrovaní dopravníkového pásu. Keďže produkt je veľmi tenký, snímač často nedokázal pri danom nastavení rozlíšiť pozadie (dopravník) a popredie (produkt). Taktiež kvalitu detekcie znižovala voda na dopravníkovom páse. Kvôli týmto nedostatkom sa proces výroby niekedy vykonával chybne, čo spôsobovalo prestoje a spomaľovanie výroby.  

Riešenie: Firma EXIM-TECH zistila pri testovaní v prevádzke nedostatočnú stabilitu detekcie pri snímačoch s potlačeným pozadím. Na základe testovania bolo navrhnutá aplikácia s  reflexným plastovým optickým vláknom a snímačom, ktorý s optickými vláknami pracuje. Toto riešenie spoľahlivo detekovalo produkt aj v situáciách kedy pôvodný snímač zlyhal.

Bez názvu

Použitý produkt: Snímač od firmy Wenglor cez reflexné optické vlákno s vysokým vyžarovacím uhlom vysiela svetlo jednou časťou a druhou vracia odrazené svetlo späť do snímača. V snímači sa vyhodnocuje hodnota vracajúcej sa svetelnej energie. Keďže je syr svetložltý a dopravník modrý, vznikali pri odraze z týchto rozdielnych povrchoch veľké energetické rozdiely na vracajúcom sa svetle.

B AWG DXxx 01

Získaný úžitok: Firma EXIM-TECH pomohla zákazníkovi ušetriť čas, ktorý venovala napravovaním chýb a zvýšila produkciu výrobného stroja. Teraz už firma dokáže na 100% detekovať produkt na dopravníkovom páse a nedochádza k zbrzďovaniu výroby kvôli nekvalitnej detekcii.

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149