Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

Odstránte naakumulovaný elektrický náboj z kábla navinutého na bubne a majte spoľahlivé a bezpečné pracovné prostredie

Zákazníkovi sme pomohli eleminovať naakumulovaný elektrický náboj, ktorý viedol k ľahkému zraneniu pracovníkov.

Problém: Pri výrobe viacžilového kábla a jeho následnom navíjaní na bubon s mnohovrstvovou izoláciou dochádzalo k akumulovania vysokého elektrického náboja, ktorý sa na navinutom bubne držal dlhú dobu. Pri rozbaľovaní exportovaného bubna k zákazníkovi došlo k elektrickému výboju a k ľahkému zraneniu pracovníka. Odberateľ sa u výrobcu káblov na tento nežiaduci efekt sťažoval a žiadal urobiť odpovedajúce opatrenia.

Riešenie: Do oblasti uhlu návinu káblu na bubon sme nasmerovali do účinného poľa dosahu ionizačnú lištu s dlhým dosahom – výkonný od výrobcu Fraser Anti-Static Techniques. Týmto spôsobom sme dokázali eliminovať vysoký elektrický náboj, ktorý vznikal pri navíjaní kábla. Táto ionizačná lišta sa vyznačuje najmä svojim vysokým výkonnom na vzdialenosť až do 1,5 m a použitím inteligentnej ionizačnej technológie.

Použitý produkt: Ionizačná lišta Fraser Anti-Static Techniques.

Získaný úžitok: S návrhom riešenia EXIM-TECH, s.r.o. a s použitím ionizačnej lišty sme dokázali zákazníkovi pomôcť vyriešiť jeho problém s vysokým elektrickým nábojom nahromadeným na navinutom kábli. Už sa nemusí obávať, že obsluhu bude ohrozovať silný elektrický náboj.

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149