Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

Vyriešili sme problém obsluhy strojov so silnými elektrickými šokmi, aby stroje robili to, na čo sú určené

EXIM-TECH, s.r.o. dodala spoľahlivé riešenie a obsluha strojov nedostáva žiadne elektrické šoky.

Problém: Spoločnosť zaoberajúca sa výrobou gumových pásov mala dlhodobý problém so silným elektrickým nábojom. Na stroji, kde rezali pásy gumy sa vytváral silný elektrický náboj až 50 kV. Kvôli silnému náboju obsluha stroja dostávala veľké elektrické šoky, čo bolo nielen zdraviu škodlivé, ale zároveň sťažovalo zamestnancom prácu a obsluhu so strojom.

Riešenie: Pre zákazníka sme ako vhodné riešenie na riešenie problémov spôsobené statickou elektrionou odporučili antistatické lišty od Fraser Anti-Static Techniques. Aby bolo odstránenie silného elektrického náboja čo najúčinnejšie, navrhli sme zákazníkovi nainštalovať lišty vo vzdialenosti 50 cm od namotávanej rolky gumy, a to jedna antistatická lišta zvrchu a druhá zospodu. Týmto spôsobom riešenia sme zákazníkovi odstránili náboj z oboch roliek a obsluha tak môže pracovať bez elektrických šokov.

Použitý produkt: EXIM-TECH, s.r.o použila na vyriešenie problému Ionizačnú lištu od Fraser Anti-Static Techniques. Táto lišta je vhodná pre vzdialenosti medzi 150 mm a 800 mm.

Získaný úžitok: Odstránením elektrického náboja z roliek gumy firma EXIM – TECH, s.r.o. zlepšila pracovné podmienky pre zamestnancov na pracovisku. Zabránili sme silnému elektrickému náboju, ktorý predtým sťažoval zamestnancom spoločnosti prácu a manipuláciu so strojom. Zabezpečili sme, aby obsluha nedostávala žiadne elektrické šoky pri manipulácii s gumovými pásmi.

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149