Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

Odstránenie prachu a iných nečistôt z plechu

Zákazníkovi sme pomohli vyriešiť problémy spôsobené statickou elektrinou a zabezpečili plynulosť výroby bez výpadkov. Ušetrili sme čas jednému zamestnancovi obsluhy, ktorý bol predtým potrebný na neustále čistenie ometania pracoviska.

Odstránenie prachu a nečistôt z plechu pri nanášaní fólie

Problém: Zákazník mal problém so statickou elektrinou na dvoch svojich pracoviskách. Na panelovej linke pri pohybe panelov do strán dochádzalo medzi plechom a valčekovou traťou k nabíjaniu plechu statickou elektrinou. Na plech sa lepil prach a iné nečistoty, čo vadilo pri následnom nanášaní fólie. Preto bolo potrebné plech neustále čistiť, čo zbytočne zamestnávalo jedného pracovníka. Na druhom pracovisku, kde je umiestnený odihlovací stroj, sa pri odihlení hrany dielov s fóliou odrezaná časť fólie lepila na operátorov a všade po okolí. Aj tu bolo potrebné neustále čistenie a ometanie, čo zbytočne zamestnávalo jedného pracovníka a zdržovalo prevádzku, keďže bol stôl v čase čistenia nepoužiteľný po dobu 5 minút.

Riešenie: Na panelovú linku sme nainštalovali antistatickú lištu v dĺžke 1,5 m po šírke linky a vo vzdialenosti 500 mm nad pracovnou plochou panelovej linky. Pri odihlovacom stroji sme navrhli nainštalovať lišty NEOS v dĺžke 3 m po dĺžke stola, pričom lišta smeruje do kritického miesta orezu fólie.

84712

Použitý produkt: Antistatická lišta v dĺžke 1,5 m a antistatické lišty v dĺžke 3 m od Fraser Anti-Static Techniques.

8471

Získaný úžitok: Pri panelovej linke EXIM-TECH, s.r.o. zákazníkovi úplne odstránila prestoje a škody na materiáli. Pri odihlovacom stroji bol úplne odstránený elektrický náboj, čím sa orez prestal lepiť na pracovníkov a všade po okolí. Výsledkom riešení je nepretržitá prevádzka a ušetrenie 1 zamestnanec obsluhy, ktorý bol predtým potrebný na neustále čistenie a ometanie pracoviska.

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149