Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

Kontrola hladiny chladiacej zmesi pomocou

Pomocou ultrazvukového snímača od wenglor sensoric GmbH dokáže zákazník na 100% presne určiť, kde sa nachádza hladina peny, aby stroje robili to, na čo sú určené

Zamedzenie pretekania peny cez okraj nádrže

Problém: V spoločnosti, ktorá sa zaoberá výrobou kovových komponentov pre automobilový priemysel, používali na chladenie nástrojov chladiacu zmes. Problémom bolo, že na hladine chladiacej zmesi vznikala pena, ktorá pretekala cez okraj nádrže. To spôsobovalo znečisťovanie pracoviska. Na odmeriavanie výšky hladiny používali tlakový snímač, no ten nedokázal presne určiť, kde sa nachádza hladina peny.

Riešenie: Ako vhodné riešenie problému firma EXIM-TECH, s.r.o. navrhla zákazníkovi použitie ultrazvukového snímača Wenglor, ktorý dokáže spoľahlivo určiť výšku peny na hladine, vďaka čomu už nebude mať zákazník naďalej problém s pretekaním chladiacej zmesi.

ultrazvukový snímač Wenglor

Použitý produkt: EXIM-TECH, s.r.o. nainštalovala ultrazvukový snímač od wenglor sensoric GmbH. Tieto vysoko výkonné snímače sa vyznačujú odolnosťou a necitlivosťou voči takým faktorom ako vonkajšie svetlo, prach, dym, hmla a para. Sú vhodné najmä pre sledovanie hladiny tekutín, sypkého materiálu alebo detekcie priehľadných objektov. Snímač detekuje objekty nezávisle od ich materiálu, farby a priehľadnosti.

Získaný úžitok: Inštaláciou ultrazvukového snímača sme zákazníkovi ušetrili hlavne čas, ktorý predtým strácal neustálou kontrolou hladiny nádrže. Obsluha sa tak môže naplno venovať svojej práci a nemusí sa trápiť upratovaním znečisteného pracoviska, čím sa značne zefektívnila výroba. Firma dokáže na 100% presne určiť, kde sa nachádza hladina peny.

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149