Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

EXIM-TECH vyriešila spoľahlivo problém s lepením kompozitu na teflónovej časti stroja.

Zákazník získal úsporu materiálu, nakoľko bolo vo výraznej miere znížené prilepovanie kompozitu na plastové časti stroja.

Problém: Spoločnosť, ktorá pôsobí v oblasti automobilového priemyslu mala problém s lepením kompozitu na teflónové časti stroja. Pri vrstvení sa vrchná vrstva kompozitu vplyvom statickej elektriny lepila na teflónové časti stroja. Tento jav nastával iba pri určitých kompozitoch, nakoľko rôzne typy majú odlišné zloženie. Tento nalepený materiál chýbal vo finálnom výrobku a spôsoboval nerovnomernú hrúbku lisovaných polotovarov. Ďalším neželaným efektom bolo usádzanie kompozitu na častiach stroja a následné potrebné dodatočné čistenie.

Riešenie: EXIM-TECH dodala antistatickú lištu od spoločnosti Fraser Anti-Static Techniques. Použitím antistatickej lišty došlo k eliminácii statickej elektriny, ktorý bol viditeľný na okraji pásu kompozitu, kde bola lišta inštalovaná. V týchto miestach sa kompozit už nelepí na plastové časti stroja.

Bez názvu

Získaný úžitok: Zákazník získal úsporu materiálu, nakoľko bolo vo výraznej miere znížené prilepovanie kompozitu na plastové časti stroja. Kompozit tak dosahuje rovnakú hrúbku na celej svojej šírke. Tak isto obsluha už nemusí 2 hodiny denne čistiť problémové miesto.

Bez názvu789

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149