Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

Odstraňovanie statickej elektriny v KIA Motors Slovakia

 Odstraňovanie statickej elektriny v KIA Motors Slovakia pomocou Ionised Air Knives od firmy FRASER Anti-Static Techniques

Fraser Anti-Static Techniques a EXIM – TECH, jeho zastúpenie pre SR a ČR, pracovali spolu so spoločnosťou KIA Motors Slovakia na problematike znečistenia bezprostredne spôsobeného staticky nabitými časticami pred vonkajším vstupom karoserií do lakovacích liniek. Ich pôvodne zavedený systém odstraňovania nečistôt pred lakovaním sa neukazoval ako efektívny.

EXIM-TECH, s.r.o. odporučil nainštalovať 3 sady ionizačných brán (pre všetky tri lakovacie linky) vyrobených na mieru s použitím Ionised Air Knives - ionizačných vzduchových nožov pred vstupom do lakovacej linky. Ionizačné vzduchové nože boli umiestnené tak, aby vytvorili oblúk kopírujúci povrch karoserií, s cieľom dosiahnuť účinné ofukovanie povrchu celej karosérie a tým odstránenie prachu a nečistôt prúdom ionizovaného vzduchu ešte pred lakovaním, a taktiež zamedziť opätovnej kontaminácií odstráneným prachom.

Spoločnosť Kia Motors Slovakia považuje tento systém ako veľmi účinný, keďže je jednoduchý na inštalovanie a reguláciu. Optimalizácia rýchlosti vzduchu je dosiahnutá nastavením tlaku vzduchu, ktorý môže byť od 1 do 7 Barov a je závislý na čistiacej vzdialenosti. Air Knive pracuje na princípe vyfukovania stlačeného vzduchu cez otvor štrbiny veľmi veľkou rýchlosťou. Vychádzajúci vzduch je ionizovaný počas prechodu popred tyč statického eliminátora, čím získava schopnosť neutralizovať statickú elektrinu (elektrostatický náboj) na nabitých časticiach a súčasne aj na povrchu ofukovanej plochy.

Ak chcete ďalšie informácie o týchto alebo ďalších produktoch, kontaktujte nás prosím.

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149