Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

Vyčerpáva Vás neustále čistenie sterilných boxov od usadeného materiálu?

Už s tým nemusíte strácať čas. Nášmu zákazníkovi sme odstránili nalepený materiál zo stien boxov a ušetrili sme mu 25 % straty, ktoré boli spôsobené častým zastavením výroby a čistením sterilných clean boxov.

Odstránenie usadeného materiálu zo sterilných clean boxov

Problém: Náš zákazník, pôsobiaci v oblasti farmaceutického priemyslu, sa zaoberá výrobou liečiv a liečivých prípravkov. Výroba prebieha v sterilných clean boxoch, kde sa substrát melie na prášok a následne sa váži na presných váhach. Pri mletí materiálu dochádzalo k vzniku statickej elektriny, čo spôsobovalo lepenie materiálu na steny clean boxov. Výrobný proces sa často zastavoval a obsluha sa musela trápiť s čistením a ometaním sterilných boxov. Výrobe vznikali 25 % straty a jeden zamestnanec údržby musel boxy neustále čistiť.

Riešenie: Dovnútra sterilných clean boxov sme nainštalovali ionizačnú lištu, ktorú sme umiestnili pod horné veko boxu tak, aby bola nasmerovaná na problematické miesto, kde dochádzalo ku generovaniu statickej elektriny.

prvá foto

Použitý produkt: Ionizačná lišta Fraser Anti-Static Techniques. Veľkou výhodou týchto líšt je práve ovládač, na ktorý sú lišty napojené a prostredníctvom ktorého je možné nastaviť si rôzne parametre. Práve preto sú tieto lišty ideálne do sterilných prostredí, pretože ovládač môže byť umiestnený mimo boxu a po umiestnení lišty do sterilného prostredia prebieha ovládanie len cez ovládač.

Získaný úžitok: Po umiestnení ionizačnej lišty sa v ich dosahu prestal tvoriť nežiaduci elektrostatický náboj, takže už nedochádza k zachytávaniu a lepeniu materiálu na steny boxov. Odstránili sme 25 % straty, ktoré boli spôsobené častým zastavením výroby a manuálnym čistením boxov.

druhá foto

Spôsob realizácie: EXIM-TECH, s.r.o. uskutočnila obhliadku pracoviska a navrhla vhodné riešenie. Po úspešnej skúšobnej prevádzke a odstránení problému bol zákazník s dosiahnutým výsledkom natoľko spokojný, že zariadenie objednal. V prípade potreby má zákazník našu technickú podporu a poradenstvo.

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149