Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

Ste ochotný niesť riziko pokuty až do výšky 50 000 € za nesprávne označený výrobok dátumom trvanlivosti?

Obráťte sa na nás! Pomohli sme zákazníkovi zabezpečiť precíznu a spoľahlivú kontrolu vytlačeného dátumu minimálnej trvanlivosti na plastovej fľaši.

KONTROLA PRÍTOMNOSTI DÁTUMU TRVANLIVOSTI NA PET FĽAŠI

Problém:  Pri procese tlačenia dátumu trvanlivosti na PET fľašu bielym atramentom dochádzalo k nahromadeniu atramentu v spodnej časti tlačovej trysky, čo spôsobovalo vynechávanie tlače spodnej časti textu v riadku. Pokiaľ je dátum minimálnej trvanlivosti na výrobku nesprávne označený alebo neoznačený, hrozí podľa Zákona č. 152/1995 Z.z. o potravinách po vyvezení takéhoto produktu do obchodných reťazcov výrobcovi pokuta až do výšky  50 000 €.

Riešenie:  Naša spoločnosť EXIM – TECH, s.r.o.  už vyriešila podobný prípad s kontrolou dátumu a šarže na plechovkách, a preto sa na nás zákazník obrátil na základe našich skúseností a spôsobu riešenia takéhoto problému. Navrhli sme mu riešenie pozostávajúce z  kamery weQube s OCR čítačom na kontrolu prítomnosti a úplnosti dátumu spolu so signalizáciou neúplne vytlačeného dátumu. V rámci riešenia sme zákazníkovi ponúkli tiež inštaláciu s potrebnými komponentmi, uvedenie do prevádzky a zaučenie obsluhy. Kontrola prítomnosti dátumu sa vykonáva okamžite po tlači, čo umožňuje vzniknutý problém vyriešiť bez následných strát.

prvý obrázok

 

Použitý produkt: Kamera weQube s OCR čítačom na kontrolu prítomnosti vytlačeného dátumu a reflexný snímač od wenglor sensoric GmbH. Spolu s produktmi od wengloru sme zákazníkovi navrhli aj zakúpenie signalizačných zariadení od Patlite Corporation a napájací zdroj od Murrelektronik GmbH.

Získaný úžitok: S našim navrhnutým riešením kontroly získal zákazník spoľahlivú, presnú a rýchlu kontrolu prítomnosti vytlačeného dátumu trvanlivosti na PET fľaši.  Zabezpečili sme mu okamžitú detekciu nedostatočne vytlačeného dátumu trvanlivosti na fľaši po tlači, čím sme mu pomohli výrazne znížiť straty, ktoré vznikali pri opätovnej tlači nesprávne vytlačeného dátumu. Vďaka precíznej kontrole prítomnosti dátumu prostredníctvom kamery weQube sa zákazník už nemusí obávať niekoľko tisícových pokút v prípade, že by sa nesprávne alebo nedostatočne označený produkt dátumom trvanlivosti dostal do predaja.

hlavný obrázok

Spôsob realizácie:  Náš obchodno-technický zástupca otestoval funkčnosť riešenia kontroly dátumu trvanlivosti na fľaši priamo vo výrobe zákazníka. Po odsúhlasení všetkých komponentov a požiadaviek sme celý kontrolný systém nainštalovali a uviedli do prevádzky. Zabezpečili sme aj odborné zaškolenie obsluhy pre prácu s kamerovým systémom.  Štandardom našej firmy je technická pomoc a poradenstvo, vrátane záručného a pozáručného servisu.

Máte podobný problém súvisiaci s nespoľahlivou kontrolou prítomnosti dátumu, šarže či čiarových kódov na Vašich produktoch? Neváhajte sa na nás obrátiť, veľmi radi Vám pomôžeme. Kontaktujte nás, žiadajte si cenovú ponuku a návštevu nášho obchodno-technického zástupcu.

Uložiť

Uložiť

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149