Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

S našim riešením Vám lepenie prachu na plastových dieloch už nebude robiť starosti.

Pomohli sme zákazníkovi odstrániť prach z plastových dielov. S použitím ionizačných produktov od Fraser Anti-Static Techniques sa zbavil nepodarkov a dosiahol minimálnu chybovosť svojich produktov.

ODSTRÁNENIE NALEPENÉHO PRACHU Z POVRCHU PLASTOVÝCH DIELOV

Problém:  Vo firme vyrábajúcej plastové časti mali problém s lepením prachu na plastový produkt. Stávalo sa im, že pred zváraním spodného plastu s vrchným priesvitným plastom sa im na diely nalepil prach a dostal sa tak dovnútra hotového výrobku. Takýto produkt museli vyhodiť, lebo nebolo možné ho rozobrať a vyčistiť.

Riešenie: Náš obchodno-technický zástupca navrhol zákazníkovi riešenie v podobe ionizačných vzduchových nožov spolu so vzduchovým regulátorom a snímačom, ktorý spúšťa vzduch. Nože sme navrhli umiestniť na stojan, odkiaľ sa vyberajú plastové diely z prepraviek. Operátor, ktorý spája dve plastové časti dohromady, diely vyberie z prepravky, ofúkne ionizovaným vzduchom, spojí ich a vloží do stroja, ktorý ich zvarí. Našim ďalším riešením pre zákazníka sú aj ionizačné lišty, ktoré sú umiestnené hneď za lisom. Tým sa plastové diely zbavia prachu ešte pred ich vložením do prepraviek.

3. Odstránenie nalepeného prachu z povrchu plastových dielov

Použitý produkt: Pre tento typ problému sme navrhli použitie niekoľkých produktov na elimináciu statickej elektriny od Fraser Anti-Static Techniques. Jedným z nich je ionizačná lišta, ktorá patrí k aktívnym odstraňovačom statickej elektriny. Okrem ionizačnej lišty sme zákazníkovi navrhli aj použitie vysokoúčinnej vzduchovej pištole pre neutralizáciu elektrického náboja spolu s ionizačnými nožmi, ktoré produkujú ionizovaný vzduch odstraňujúci nečistoty.

Získaný úžitok: Ofukovaním a deionizáciou plastových dielov zákazník dosiahol čisté diely pred zváraním. Z toho vyplýva zníženie počtu nepodarkov,  čo mu v konečnom dôsledku šetrí peniaze. Dopomohli sme mu k tomu, aby výsledné produkty spĺňali kritéria jeho odberateľov, ktorí požadujú minimálnu chybovosť dodávaných dielov.

3.1 Odstránenie nalepeného prachu z povrchu plastových dielov

Spôsob realizácie: Spoločnosť EXIM-TECH urobila obhliadku pracoviska a navrhola zákazníkovi riešenie pozostávajúce z niekoľkých produktov vhodných na odstránenie problému s lepením prachu na plastové diely. V súčasnosti má zákazník všetky produkty nainštalované vo výrobe.

Máte podobný problém súvisiaci so statickou elektrinou a zaujalo Vás naše riešenie? Veľmi radi Vám pomôžeme. Neváhajte nás kontaktovať, žiadajte si cenovú ponuku a návštevu nášho obchodno-technického zástupcu. 

Uložiť

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149