Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

Zbavte sa problémov s upratovaním pretečenej kvapaliny alebo peny

Vďaka ultrazvukovému snímaču wenglor sme zákazníkovi ušetrili čas, ktorý predtým strácal neustálou kontrolou hladiny nádrže a upratovaním znečisteného pracoviska.

Problém:  V spoločnosti, ktorá sa zaoberá výrobou kovových komponentov pre automobilový priemysel, používali na chladenie nástrojov chladiacu zmes. Problémom bolo, že na hladine chladiacej zmesi vznikala pena, ktorá pretekala cez okraj nádrže. To spôsobovalo znečisťovanie pracoviska. Na odmeriavanie výšky hladiny používali tlakový snímač, no ten nedokázal presne určiť, kde sa nachádza hladina peny.

Riešenie: Náš obchodno-technický zástupca vykonal obhliadku pracoviska. Ako vhodné riešenie problému firma EXIM – TECH, s.r.o. navrhla zákazníkovi použitie ultrazvukového snímača wenglor, ktorý dokáže spoľahlivo určiť výšku peny na hladine, vďaka čomu už nebude mať zákazník naďalej problém s pretekaním chladiacej zmesi.

Použitý produkt: Ultrazvukový snímač wenglor od wenglor sensoric GmbH. Tieto vysoko výkonné snímače sa vyznačujú odolnosťou a necitlivosťou voči takým faktorom ako  vonkajšie svetlo, prach, dym, hmla a para. Sú vhodné najmä pre sledovanie hladiny tekutín, sypkého materiálu alebo detekcie priehľadných objektov. Snímač detekuje objekty nezávisle od ich materiálu, farby a priehľadnosti.

ljh

Získaný úžitok: Inštaláciou ultrazvukového snímača sme zákazníkovi ušetrili hlavne čas, ktorý predtým strácal neustálou kontrolou hladiny nádrže. Obsluha sa tak môže naplno venovať svojej práci a nemusí strácať čas upratovaním znečisteného pracoviska, čím sa značne zefektívnila výroba.

Spôsob realizácie: Zákazník sa na nás obrátil s požiadavkou vyriešenia problému, na ktorý mu náš obchodno-technický zástupca navrhol vhodné riešenie. Následne pri inštalácii a nastavovaní snímača mu poskytol technickú podporu, čím sme zákazníkovi dodali funkčné a spoľahlivé riešenie.

Pomohli sme mnohým firmám vyriešiť ich problémy a zautomatizovať výrobný proces. Veľmi radi pomôžeme aj Vám. Neváhajte nás kontaktovať, žiadajte si cenovú ponuku a návštevu nášho obchodno-technického zástupcu.

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149