Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti Viac info

Súhlasím

Ako sme pomohli presne merať polohu a rozmery so snímačmi Temposonics®

S bezkontaktným meraním polohy a rozmerov výrobkov s Temposonics® dosiahnete presnosť, ktorá prevýši Vaše očakávania.

index

S bezkontaktným meraním polohy a rozmerov výrobkov s Temposonics® dosiahnete presnosť, ktorá prevýši Vaše očakávania.

Odstránenie odchýlok v procese kontroly rozmerov rotačných dielov

Problém: V spoločnosti vyrábajúcej rôzne rotačné diely v malých sériách potrebovali zabezpečiť kontrolu vyrábaných výrobkov s presnosťou na 0,02 mm. Doteraz používaný lineárny odporový systém odmeriavania vykazoval vysokú nepresnosť. Táto situácia v spoločnosti spôsobovala nepresnosti a odchýlky pri kontrole vyrábaných výrobkov a existovala možnosť distribúcie nevyhovujúcich výrobkov k zákazníkovi, ktorá by viedla k nespokojnosti, reklamáciám, sankciám a v neposlednom rade strate zákazníka.

Riešenie: Lineárny snímač polohy bol umiestnený na odmeriavaciu stolicu a k snímaču sa použil U magnet, upevnený na posuvný odmeriavací komponent.
Spôsob realizácie: Po navrhnutí vhodného riešenia bol lineárny snímač otestovaný priamo v prevádzke spoločnosti. Testovanie prinieslo výsledky merania v celom rozsahu snímača s presnosťou 0-0,2 mm a pri opakovateľnosti merania 0,001 mm. Pre zákazníka boli dosiahnuté výsledky výrazne pozitívne a lineárny snímač spolu so zobrazovacou jednotkou objednal. Montáž v celom rozsahu uskutočnil náš obchodno-technický zástupca spolu s technikom špecialistom.

tr

Použitý produkt: Lineárny snímač polohy Temposonics®  od spoločnosti MTS Sensor Technologie GmbH & Co. KG + zobrazovacia jednotka.

Získaný úžitok: Naše navrhnuté riešenie prinieslo spoločnosti presnosť a efektívnosť v kontrole rozmerov výrobkov s dĺžkou do 3 m a v kontrole rovnosti rozmerov v rámci výrobnej série. Dosiahlo sa zamedzenie nepresností, vedúcich k výrobe a distribúcii nevyhovujúcich výrobkov.

 

 

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodný názov: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: eximtech@eximtech.sk
Telefón: +421 48 4147 086
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36055841
IČDPH: SK2020090149